You cannot place a new order from your country. United States

Současnost Lučební závody Kolín

Výroba stavební a průmyslové chemie

Jsme ryze česká chemická výrobní firma, jejíž kořeny sahají až do sedmdesátých let 19. století. Vyrábíme stavební a průmyslovou chemii a výrobky nabízíme na tuzemském i zahraničním trhu.

Důraz klademe na kvalitu našich výrobků a individuální přístup k zákazníkovi.

Vlastní výzkumné pracoviště s moderními vybavením typu NMR, IČ, plynová chromatografie nám umožňuje stále se zlepšovat a inovovat, případně výrobky upravit dle potřeb zákazníka a podpořit jeho aplikaci bohatými zkušenostmi.

Lučební závody současná výroba a výzkum

Silikonové tmely, kaučuky, pásky a hydrofobizace

Současná produkce se zaměřuje na širokou škálu přípravků silikonové chemie pro stavebnictví, strojírenství a elektrotechniku pod značkou LUKOPREN, LUKOTĚS, LUKOFOB

Název LUKOPREN je již legendou v oblasti jednosložkových a dvousložkových silikonových tmelů a kaučuků. Stejně tak v oblasti hydrofobizačních úprav značka LUKOFOB

Silikonové oleje, vazelíny, odpěňovače a laky

V dalších průmyslových oborech se uplatňují přípravky silikonové průmyslové chemie pod značkou LUKOSAN, LUKOSIOL, LUKOSIL. Nezastupitelné místo v různých technologiích si právem získaly silikonové odpěňovače a vazelíny LUKOSAN. Bez silikonových laků LUKOSIL si nelze představit výrobu tepelně odolných nátěrových hmot.

Nesilikonové produkty

Velkým úspěchem naší firmy je redukční činidlo SYNHYDRID, používané pro hydrogenační reakce především ve farmaceutickém průmyslu. Výrobek je vyvážen do celého světa a postupně se stal nosným produktem firmy.
V roce 2017 byla znovu rozšířena jeho výrobní kapacita.

Sortiment je doplněn akrylátovými tmely AKROTMEL a disperzními omítkovinami LUKOFAS pro stavebnictví.